НовиниТенис

№1 в женския тенис аут от Ролан Гарос

Ашли Барти, лидерка в световната ранглиста и шампионка от 2019 г. на Откритото първенство на Франция, приключи участието си на надпреварата в Париж. 25-годишната австралийка бе принудена да се откаже в мача си от втория кръг срещу полякинята Магда Линет при резултат 1:6, 2:2 след травма в лявото бедро. Оказа се, че проблемът се е появил още през уикенда.

„Опитах се да си дам шанс, но нещата станаха по-зле  – обясни Барти. – Решението е трудно, но правилно.“

Каролина Плишкова пък отстъпи на Слоун Стивънс с 5:7, 1:6 и така в битката за трофея станаха едва пет състезателки от топ 10. Най-напред сред поставените, които продължават участието си в Ролан Гарос е третата в схемата Арина Сабаленка от Беларус.

Защитаващата титлата си от миналата година Ига Швьонтек продължава да демонстрира отлична форма. Тя прегази шведката Ребека Петершон с 6:1, 6:1 за малко повече от час на корта, като в първите си две срещи загуби едва седем гейма.

Победи постигнаха също четвъртата и петата в схемата София Кенин и Елина Свитолина.