НовиниСветовен футболФутбол

500 пъти Коке в Атлетико

Атлетико (Мадрид) направи още една важна стъпка към спечелването на първа титла в Ла Лига от 2014 г. насам и 11-ата в своята история. Съставът на Диего Симеоне победи Реал Сосиедад с 2:1 и два кръга преди края дръпна с четири точки на втория Барселона и с 5 на третия Реал (Мадрид), който в четвъртък ще играе с Гранада.

Атлетико не впечатли, но изпълни целта си на „Уанда Метрополитано“. „Дюшекчиите“ записаха едва 35% притежание на топката и отправиха само 4 удара в очертанията на вратата, но още през първото полувреме Яник Караско и Анхел Кореа превърнаха два от тях в голове. Белгиецът се възползва от пас на царя на асистенциите Маркос Йоренте и доказа, че е във великолепна форма, като в последните седем шампионатни срещи записа 4 попадения и 4 голови подавания. Кореа пък се възползва от отличен пас на Луис Суарес и не остави шансове на вратаря Алекс Ремиро. В края Игор Зубелдия вкара за Сосиедад, който е пети в подреждането.

Срещата бе особено емоционална за капитана Коке, който записа своя мач №500 за Атлетико. Халфът е част от академията на клуба от 2000 г., а през септември 2009 г. дебютира за мъжкия състав. Вече има 7 спечелени трофея, 46 отбелязани гола и е втори във вечната ранглиста за най-много мачове за клуба след Аделардо Родригес (553).

До края на сезона на Атлетико му предстои домакинство на Осасуна и визита на Валядолид. Така поне на пръв поглед изглежда, че не би трябвало да има проблем да вземе необходимите 6 точки, за да триумфира.

Съставът на Севиля, четвърти в таблицата, постигна 23-ия си успех в Ла Лига за сезона след 1:0 над Валенсия, с което изравни най-доброто си постижение досега, записано през 2015 г.

Уеска взе изключително ценни три точки в битката за оцеляване след 1:0 над Атлетик (Билбао), а със същия резултат Селта регистрира четвърта поредна победа в първенството, този път над Хетафе.