НовиниТенис

Ашли Барти и Елина Свитолина продължават към полуфиналите в Маями

Защитаващата титлата си Ашли Барти се класира за полуфиналите на турнира от сериите WTA 1000 в Маями с награден фонд 3,26 милиона долара. Световната номер 1 Барти не допусна изненада и елиминира поставената под номер 7 в схемата Арина Сабаленка с 2:1 сета. В отделните част австралийката надделя с 6:4, 6:7(5), 6:3 за близо 2 часа и половина игра.

Така лидерката в световната ранглиста постигна първи успех над състезателка от топ 10 от 14 месеца насам. Барти се нуждае от класиране на финала, за да запази първото място в класацията на WТА, от което може да бъде изместена от Наоми Осака в случай, че японката спечели титлата в Маями.

В битка за място на финала Барти ще срещне номер 5 в схемата Елина Свитолина от Украйна, която в четвъртфиналите отстрани без особени затруднения Анастасия Севастова с 6:3, 6:2 за 69 минути игра. Така Свитолина се класира за първи път в кариерата си в топ 4 на надпреварата. Турнирът в Маями може да гледате по нашите програми.