НовиниСветовен футболФутбол

Атлетико и Реал не се победиха в голямото мадридско дерби

Атлетико и Реал завършиха наравно 1:1 в голямото мадридско дерби, част от 26-ия кръг в Ла Лига Сантандер.

Срещата на „Уанда Метрополитано“ започна отлично за „дюшекчиите“, след като играчите на Диего Симеоне поведоха в резултата още в 14-та минута, когато Маркос Йоренте изведе Луис Суарес и уругваецът елегантно преодоля Куртоа за 1:0, вкарвайки 17-ия си гол от началото на сезона.

До края на първата част „кралският клуб“ опита да отговори, но без успех.

В началото на второто полувреме Атлетико отново започна по-активно, но Тибо Куртоа бе на висота. Белгийският страж се намеси блестящо при изстрели на Караско и Суарес.

Постепенно Реал взе инициативата и наложи териториален натиск, който доведе до няколко положения пред вратата на Облак. При най-опасното от тях Бензема пропусна от чиста позиция в 80-та минута, но французинът все пак се реваншира в 87-та, когато двойно подаване с Каземиро матира отбраната на „дюшекчиите“ и водещият реализатор на Реал Мадрид изравни на празна врата.

Така двата тима поделиха точките и запазиха разликата по между си от 5 точки в полза на „дюшекчиите“, които са и с мач по-малко в сравнение с големия си градски съперник.