НовиниСветовен футболФутбол

Атлетико (Мадрид) увеличи аванса си в Ла Лига

Лидерът в класирането на Ла Лига Атлетико (Мадрид) увеличи на шест точки преднината си пред втория Барселона след като победи с 2:1 Атлетик Билбао в отложен мач от 18-ия кръг.

Срещата започна с домакински натиск, но баските удариха първи. В 21-ата минута при една отлична атака на гостите Иняки Уилямс намери Икер Муниаин, който от близко разстояние вкара за 0:1.

“Дюшекчиите“ стигнаха до изравнителен гол в добавеното време на първата част. Льомар проби отляво и центрира в наказателното поле. Маркос Йоренте изпревари противников защитник и с глава прати топката във вратата на гостите.

В 51-ата минута Атлетико излезе напред в резултата с гол от дузпа на Луис Суарес.
Попадението бе под номер 18 за уругваеца от началото на сезона.

Атлетик можеше да изравни в добавеното време, когато Унай Нунес беше оставен непокрит след поредното центриране и отправи удар, но право в ръцете на Ян Облак. За Диего Симеоне това е победа номер 309 начело на Атлетико и така той подобри рекорда на легендарния Луис Арагонес.