НовиниСветовен футболФутбол

Атлетико показа, че може да бележи и без Суарес

След като взе само точка от двете си гостувания в Севиля, Атлетико (Мадрид) се завърна към победите. ‘‘Дюшекчиите‘‘ разгромиха с 5:0 Ейбар в мач от 33-тия кръг на Ла Лига.

Столичани надвиха днешния си съперник в отсъствието на две от големите си звезда в атака – Луис Суарес и Жоао Феликс.  Голмайсторите на Атлетико пропуснаха срещата поради контузии.

Домакините реализираха първите четири попадения в рамките на 11 минути в края на първото и началото на второто полувреме. Точни за Атлетико на два пъти бяха Анхел Кореа и Маркос Йоренте. Крайният резултат бе оформен от Яник Ферейра Караско.

Трите точки гарантираха на ‘‘дюшекчиите‘‘, че запазват първото си място. Отборът на Диего Симеоне има 70 пункта след изиграването на 31 срещи. Преднината пред втория Реал (Мадрид) бе временно увеличена на 4 точки.