НовиниСветовен футбол

България пусна три гола срещу световния шампион

Националният ни отбор по футбол приключи турнето си с контроли с поражение с 0:3 от Франция. В Париж Антоан Гризман се разписа веднъж, а Оливие Жиру добави две попадения. Резултатът можеше да бъде още по-негативен, ако вратарят Даниел Наумов не бе отразил няколко отлични удара на актуалния световен шампион.

Въпреки добрите изяви на стража под рамката, класата на „петлите“ даде резултат и Наумов и съотборниците му се оказаха безпомощни в 29-ата минута, когато Гризман изпълни ефектна задна ножица. Минималната преднина на състава на Дидие Дешан се запази чак до 83-ата минута, когато Жиру засече центриране на Бенжамен Павар. В самия край нападателят на европейския клубен първенец Челси оформи класиката след пас на Висам Бен Йедер.

За цялата среща България отправи едва един удар срещу 26 в полза на съперника, но Бирсент Карагарен не уцели вратата, пазена от Юго Лорис.

Лошата новина за Франция, която излезе с всичките си звезди бе, че завърналият се след шестгодишно прекъсване Карим Бензема получи контузия. А първият мач на тима от Евро 2020 е срещу Германия на 15 юни.

Селекционерът Ясен Петров даде шанс за изява на доста млади играчи, като от първата минута стартираха Валентин Антов (20 г.), Доминик Янков (20 г.), Иван Турицов (21 г.), Илиан Илиев (21 г.), Петко Христов (22 г.), Даниел Наумов (23 г.) и Божидар Краев (23 г.).

Преди това „лъвовете“ премериха сили с още два участника на Евро 2020, като направиха 1:1 със Словакия в Австрия и паднаха с 0:1 от Русия в Москва.