ВолейболНовини

България с първа победа в Лигата на нациите

Мъжкият национален отбор на България записа първа победа в тазгодишното издание на Волейболната лига на нациите. Воденият от Силвано Пранди състав надигра Австралия с 3:0 гейма във втория си двубой от надпреварата.

Родните представители показаха друго лице в сравнение с вчерашния мач. Подобри се атаката, както и посрещането. Силният начален удар бе основното оръжие за нашите. В първия гейм националите поведоха в резултата с 25:21. Последвавилите два части бяха спечелени на 20 точки.

Най-резултатен бе Мартин Атанасов с 13 точки (2 блокади, 1 ас), капитанът Цветан Соколов добави 12 точки (2 аса). Алекс Грозданов приключи с 9 точки.

Утре (30 май)българските волейболисти излизат срещу Германия в 14:00 часа. Австралийците срещат Франция в 11:00 часа.в „балона“ в Римини.