НовиниФутбол

България започна със загуба при Ясен Петров

Националният отбор на България стартира световните квалификации за Катар 2022 с домакинска загуба от Швейцария. “Трикольорите“ допуснаха поражение с 1:3 в първи двубой от група С.

Швейцария реши изхода от срещата още в първите 13 минути. Брийл Емболо даде аванс на гостите, а Харис Северович удвои. Малко по-късно “кръстоносците“ вкараха и трето попадение, чийто автор стана Стивън Цубер. В началото на втората част България върна един гол. Кирил Десподов се възползва от грешка в отбраната на Швейцария и вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Ян Зомер. След попадението обаче играчът на Лудогорец се контузи. Дo края “лъвовете“ можеше да направят резултата 2:3, но вратарят на гостите спаси удар с глава на капитана Георги Костадинов.

Така националите удължиха серията си от официални мачове без победа на 8. Последният им успех е у дома срещу Чехия с 1:0 на 17 ноември 2019 година.