Баскетбол

Академик е в топ 4

Първият полуфиналист в мъжкото ни баскетболно първенство този сезон е Академик (Пловдив). Съставът на Йордан Янков елиминира бургаския Черноморец след втори успех, този път с 91:77 и това бе достатъчно, за да продължи напред.

Още в първата четвърт Академик успя да натрупа двуцифрен аванс – 31:13. До почивката гостите успяха да се върнат след добра серия и да намалят изоставането си само на 3 точки. През второто полувреме обаче пловдивчани доминираха и заслужиха място в четворката на шампионата.

С 27 точки за успеха завърши Йере Вучица, а Обрад Томич добави 18. За Черноморец най-резултатен беше Болдуин с 27.

“Във втори пореден мач лимитирахме Черноморец до под 80 точки, при положение, че правеше по 88 средно на мач – анализира Янков. – Това потвърди думите ми, че когато имаме време да се подготвим и повече възможности да тренираме, нещата се получават. В Балканската лига се надяваме поне на финал! Ще оставим сърцата си на терена. Победили сме Берое пет пъти през сезона, но това не означава нищо. В полуфинала в НБЛ ще дадем 100 процента и ще покажем на хората тази игра, която показахме в четвъртфиналната серия.“

В понеделник се подновяват битките Спартак (Плевен) – Рилски спортист (0:1 в серията до момента) и Ямбол – Левски Лукойл (0:1 в серията до момента). На 1 май пък е третият мач между Балкан (Ботевград) и Берое (1:1 в серията до момента).

Във вторник пък са полуфиналите в Балканската лига, която ще се проведе в израелския град Холон. Едната двойка е изцяло българска – Берое – Академик, а в другата местният Апоел (Холон) ще мери сили с Галил Гилбоа.