Баскетбол

Левски и Рилски на полуфинал

Още два отбора заеха своите места в топ 4 на Националната баскетболна лига за мъже. Към състава на Академик (Пловдив) се присъединиха Рилски спортист и Левски Лукойл.

„Сините“ оцеляха в Ямбол и победиха домакините с инфарктното 102:101 и постигнаха втория си успех, с който затвориха серията. Двубоят беше изключително равностоен. В първата четвърт домакините спечелиха с 27:26, но на почивката гостите се оттеглиха с преднина от 31:15. Второто полувреме обаче беше изцяло за тима на Ямбол, воден от Иван Лилов и Ерик Макгил, който спечели третата част с 33:25, както и последната – с 26:20. В последните секунди Лилов стреля, но топката не влезе. Той завърши с великолепните 37 точки, а за гостите най-резултатен бе Бенсън с 24. Левски Лукойл вече чака своя следващ съперник между Берое и Балкан за полуфинала. Резултатът в тази серия е 1:1, а третият мач е в събота.

Рилски спортист пък нямаше никакви проблеми срещу Спартак (Плевен). Лидерът в класирането от редовния сезон записа втора категорична победа, този път като гост, със 109:67. Съставът на Людмил Хаджисотиров бързо поведе и натрупа двуцифрен аванс.  Трей Портър бе най-резултатен за победителите със 17 точки и 7 борби, а Брандън Браун отбеляза 16 точки. За Спартак Димитър Маринчешки отново бе над всички с 21 пункта.