Баскетбол

Левски Лукойл е на победа от титлата в НБЛ

Отборът на Левски Лукойл поведе с 3:1 победи срещу Рилски спортист във финалната серия на Националната баскетболна лига. В изключително драматичен мач №4 от серията „сините“ надделяха с крайното 90:84 след продължения в своята зала „Универсиада“ и така вече са само на един успех от спечелването на шампионската титла.

Двата тима се вкопчиха в здрава битка от първата минута, като единствено през първото полувреме имаше момент, в който Левски отвори двуцифрен аванс в резултата, който обаче беше наваксан от гостите от Самоков в края на втората и началото на третата четвърт.

Йордан Минчев не успя да донесе успеха на „сините“ в редовното време, след като тройката му в последната секунда не пожела да влезе в коша, но сръбската звезда на Левски Данило Тасич се погрижи да осигури комфортен аванс на своя тим в продължението, което беше достатъчно за крайния успех. Тасич беше и най-добрият играч на Левски, след като завърши с „дабъл-дабъл“ от 27 точки и 12 борби.

Така Левски вече води с 3-1 победи в серията, която се играе до 4 успеха от 7 срещи. Мач №5 от серията е в събота в Самоков.