Баскетбол

Левски Лукойл поведе в полуфинала с Балкан

Баскетболният ни шампион Балкан (Ботевград) започна със загуба в полуфиналните серии в първенството. Състезателите на Йовица Арсич отстъпиха като гости на Левски Лукойл със 70:80 точки.

Двубоят в столичната зала „Универсиада“ стартира равностойно, но до почивката „сините“ станаха по-агресивни и дръпнаха с двуцифрена разлика – 43:31. Третата четвърт бе изцяло в полза на гостите, които направиха впечатляващ рейд за 16:0 и допуснаха едва 8 точки, като състезателите на Левски Лукойл не можаха да вкарат кош близо шест минути. В последната част обаче играчите на Константин Папазов се съвзеха и след 29:16 си осигуриха победата.

По 14 точки за успеха отбелязаха Христо Захариев и Кийт Бенсън, а 12 добави Венцислав Петков. Най-резултатни за състава от Ботевград бяха Давонте Джордан и Божидар Аврамов с по 14, а с 11 се отличи капитанът Димитър Димитров.

Мач №2 от серията е в четвъртък (6 май) от 19:00 часа отново в „Универсиада“, като се играе до три победи. В сряда (5 май) пък стартира другата полуфинална серия, която противопоставя Рилски спортист и пловдивския Академик. Първият дуел е в „Арена Самоков“.