Баскетбол

Сребро за Академик в Балканската лига

Малко не достигна на Академик (Пловдив) да ликува с трофея в Балканската баскетболна лига. Българският тим обаче се представи повече от достойно във финала срещу Апоел (Холон) – 75:91 (26:23, 20:17, 20:24, 9:27).

Срещата се игра в пълната с фенове на съперника зала  „Тото Арена“ в Холон, Израел. А пловдивският тим водеше в почти три четвърти от мача, но отстъпи на домакините след слаба последна част.

Обрад Томич бе най-резултатен за Академик с 18 точки, а Йере Вуцица добави 16. Джахий Карсън записа дабъл-дабъл – 10 точки и 11 асистенции.

Сребърното отличие в Балканската лига е най-голямото постижение в историята на Академик (Пловдив) досега. Момчетата на Йордан Янков обаче бързо трябва да превключат, защото предстоят полуфиналите в Националната баскетболна лига, където опонент ще бъде Рилски спортист. В другата двойка Левски Лукойл чака победителя от дуела Балкан – Берое. Резултатът в серията до момента е 1:1 успеха, а мач №3 е в Ботевград на 1 май.

Междувременно Берое зае четвърто място в Балканската лига, след като отстъпи на израелския Галил Гилбоа с 67:84. Старозагорският тим обаче имаше доста кадрови проблеми, като можеше да разчита на едва седем баскетболисти. С по 15 точки в срещата се отличиха Кейлъб Бишъп и Джими Гавин.