НовиниСветовен футболФутбол

Бешикташ е шампионът на Турция

Драматичен финален ден в турската Суперлига. Бешикташ бе коронясан за шампион за 16-и път в своята история, след като изпревари Галатасарай само по голова разлика, а третият Фенербахче остана на две точки от лидера.

В последния кръг и трите гранда постигнаха победи. Бешикташ взе визитата си на Гьозтепе с 2:1, Галатасарай надделя над Йени Малатияспор с 3:1, а Фенербахче спечели с 2:1 като гост на Кайзериспор.

Шампионите бяха притиснати до стената, защото записаха поражения в предишните си два двубоя, но в решителния сблъсък показаха характер, за да се възкачат на трона в Суперлигата за първи път от 2017 г. насам. Съставът на Серген Ялчън има възможност да запише и златен дубъл този сезон, ако във вторник спечели дуела за купата на страната срещу Анталияспор.

Голмайстор в шампионата на Турция пък стана габонецът Арон Бупендза. Състезателят на Хатайспор бе точен 22 пъти.