БГ ФутболНовиниФутбол

Боби Цонев се завърна с гол, Левски стартира с победа в плейофите

Левски постигна труден успех с 2:0 над Царско село в първия кръг от плейофите.

Срещата започна с натиск на „сините“, които откриха резултата още в 9-та минута. След чудесна атака през центъра, Здравко Димитров успя да изведе в коридор вляво Марин Петков, а 17-годишният играч прати топката в мрежата на домакините с плътен удар по диагонала.

Последва равностойна игра, като с далечни удари за Царско село се очетоха Реян Даскалов и Андерсон, но без успех.

В началото на втората част Левски имаше много добра възможност за втори гол. Андриан Краев успя да преодолее двама защитници и стреля от малък ъгъг, но Джони Пласид се намеси решително.

Осем минути преди изтичането на редовното време в игра за Левски след дълго отсъствие се завърна Борислав Цонев, който оформи и крайното 2:0. Десетката на „сините“ се възползва от подаване на Мартин Петков и се разписа след 214 дни извън футболните терени. Цонев прескочи Пласид и на празна врата удвои, като оформи победата, която е едва осма за клуба от 27 мача през сезона.

След този успех Левски е на 9-ото място с 31 точки. Царско село е с позиция по-напред с 34 пункта.