Бойни спортове

Боксьорите ни с два медала от световното за младежи

Националният ни отбор по бокс се завърна с два бронзови медала от световното първенство за младежи и девойки, което се проведе в полския град Киелце. Отличията бяха спечелени от Радослав Росенов при 60-килограмовите и от Уилиам Чолов в кат. до 75 кг.

Росенов, който е европейски първенец, се справи с Максимс Голубовскис от Латвия, с испанеца Салвадор Луке и с турчина Керем Йозмен, преди да отстъпи на японеца Рейто Цуцуми с 0:5.

Европейският шампион Чолов, за когото това бе дебютно участие на световно, пък победи Джафар Хейдарли от Азербайджан, Николаос Антонопулос от Гърция и индиеца Маниш. Но травма в лявата ръка не му позволи да излезе на ринга в полуфинала с украинеца Иля Тохобицки.

Младите ни таланти, водени от Борислав Бояджиев, записаха 8 победи на ринга на шампионата на планетата и България се нареди на 13-то място в класирането по нации, на две точки от десетата позиция, където са Япония и Италия. Индия е на първо място със 72 точки, следвана от Русия с 55 и Узбекистан с 48.

Само 23 страни от общо 52 участвали на шампионата успяха да спечелят отличия. Индия отново е на върха в подреждането по медали с 8 златни и 3 бронзови. Русия е на второ място с 3 титли, 5 сребърни и 3 бронзови медала, а Узбекистан е на трета позиция с 3 златни, 1 сребърен и 6 бронзови отличия. България е на 15-о място.