Бойни спортове

Първи медал за България от Европейското първенство по борба

Мирослав Киров спечели сребърен медал за страната ни на европейското първенство по борба във Варшава. В категория до 74 кг. в свободния стил Киров отстъпи с 0:10 (технически туш) на Тамураз Салказанов (Словакия).

Преди това българският национал победи Малик Амине (Сан Марино) с 5:1, Мичъл Файнсилвър (Израел) с 8:3 и Валентин Борзин (Молдова) с 5:0.

За последно той бе на почетната стълбичка на шампионата на Стария континент през 2014 г., когато взе бронзов медал.

Утре очакваме още медали, след като две наши състезателки стигнаха до финалите. Миглена Селишка в категория до 50 кг. и Биляна Дудова в категория до 59 г. ще водят битка за златото. Сезен Белберова (55) пък ще участва в репешажите за бронз.