НовиниСветовен футболФутбол

Челси излъга Манчестър Сити и се класира за финала на ФА Къп

“Челси“ се класира за финала на Купата на Англия за втори пореден сезон. ‘‘Сините‘‘ изиграха поредния си силен мач под ръководството на Томас Тухел и надделяха с 1:0 над “Манчестър Сити“.

“Лондончани“ успяха да отбележат гол още в 7-ата минута, но той не бе зачетен заради засада.

След много надлъгване и твърде малко чисти положения през първата част, двете нули бяха променени в 55-ата минута, когато Хаким Зиеш откри резултата и даде аванс на“ Челси“ след асистенция на Тимо Вернер.

В добавеното време на срещата ‘‘сините‘‘ вкараха втори гол, но и той бе отменен.  В заключителните мигове от мача Лапорт бе близо до това да възстанови равенството, но Кепа Арисабалага се намеси отлично и запази преднината на отбора си.

Това бе първи успех за Томас Тухел над Пеп Гуардиола в шестия сблъсък между двамата.

Съперник на “Челси“ в спор за трофея ще бъде победителят от полуфиналния сблъсък между “Лестър“ и “Саутхямптън“.