БГ ФутболНовиниФутбол

Черно море нанесе четвърта поредна загуба на Ботев (Пловдив)

Черно море постигна успех с 3:1 над Ботев (Пловдив) в първи мач на двата тима от първата група на втората осмица.

„Моряците“ поведоха още в третата минута с гол на Родриго Енрике. Нападателят навлезе в наказателното поле и стреля по посока вратата на Аргилашки, топката мина през няколко играчи и влетя в мрежата за 1:0. Само три минути по-късно Родриго удвои аванса на тима си след точно изпълнена дузпа.

Атанас Илиев върна “канарчетата“ в срещата, възползвайки се от подхлъзване на Стефан Станчев в наказателното поле. Това позволи на атакуващия футболист на гостите да шутира мощно под гредата и да не остави никакви шансове за намеса на стража Георги Георгиев.

В 36-ата Родриго центрира отдясно, Зе Гомеш изпревари Филипов и отново върна преднината от два гола на Черно море. Ситуацията за „жълто-черните“ се влоши в 41-ата минута, когато Филипов получи втори жълт картон и Ботев остана в намален състав.

През втората част „моряците“ владееха инициативата, но до нови попадения не се стигна.

С постигнатия успех Черно море събра актив от 40 точки и води убедително в Група А . Ботев (Пловдив) от своя страна остава на 10-ото място с 24 пункта и няма дори теоретичен шанс да се бори за седмата позиция даващо право на бараж за Лига Европа.