Бойни спортовеНовини

Джудистът Борис Георгиев с шанс за олимпийска квота

Сребърният медал от турнира в Ташкент приближи Борис Георгиев до спечелването на квота за олимпиадата. За да си я осигури обаче, джудистът ни трябва да спечели още точки в следващите състезания, защото визите за Токио няма да се определят от местата в световната ранглиста.
Сребърният медал на Борис Георгиев от Узбекистан през уикенда го изкачи с 30 места в световната ранглиста и джудистът в категория до 100 килограма е с доста по-реални шансове за спечелване на олимпийска квота. За нея обаче са му нужни още точки. В момента той има 1100м, а за подпечатване на визата за Tокио са му нужни 2000.
Пред Георгиев и останалите национали предстоят още три турнира от големия шлем, заедно със световно и европейско първенство. Тимът ни започва подготовка в петък.