НовиниСветовен футболФутбол

Емери е горд, Артета – съкрушен

Манчестър Юнайтед и Виляреал се класираха за финала в Лига Европа, елиминирайки съответно Рома и Арсенал. Ето какви бяха първите реакции на четиримата треньори.

Оле Гунар Солскяер (мениджър на Манчестър Юнайтед): Чувството да си на финал е страхотно. Изиграхме едно много, много добро полувреме на „Олд Трафорд“, което ни класира за следващата фаза. Разочарован съм, че загубихме в реванша и особено от играта ни през втората част. Спокойно можеше да бъде 8:6 за тях. Беше странен мач. Давахме им топката, но за късмет имаме един от най-добрите вратари в света. Важното е, че сме на финал и нямаме търпение да дойде 26 май. Програмата ни? Направена е от хора, които никога не са играли футбол на това ниво. Физически е невъзможно за футболистите. Трябва ни всеки един в тези четири двубоя.

Пауло Фонсека (наставник на Рома): Отпадаме заради онези ужасни 45 минути в Манчестър. Изиграхме страхотен мач, но не беше достатъчно.

Унай Емери (треньор на Виляреал): Много съм горд, защото това е много важен успех за нас, а и Арсенал е много добър отбор. Заслужихме си го. Защитавахме се много добре, а и имахме някои възможности за голове, макар че съперникът ни имаше по-добрите шансове. Ще се насладим на момента и след това ще се подготвим за Манчестър Юнайтед. Заслужаваме да сме на финала и ще покажем най-доброто от себе си.

Микел Артета (мениджър на Арсенал): Опитахме всичко до последната минута. Трябва да поздравим Виляреал. Смятам, че заслужавахме да спечелим мача, но такива сблъсъци се решават от малките детайли. Имахме три големи шанса, а съперникът ни не създаде нито едно сериозно положение, но продължава напред. Съкрушени сме и разочаровани.