БГ Футбол

Арда си тръгна с трите точки от Стара Загора

Отборът на Арда постигна победа с 2:0 като гост на Берое във втория си мач от плейофните в първата шестица на Първа лига.

Големият герой за тима от Кърджали бе Тонислав Йорданов, който реализира и двата гола в срещата. Бившият футболист на ЦСКА откри резултата в 40-та минута, когато засече центриране на Деян Лозев отдясно. Арда реши всичко в двубоя с втори гол в 78-та минута, когато отново Йорданов бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Джунейт Али срещу Мартин Костадинов.

Арда беше по-добрият тим на терена през целия двубой и имаше още няколко отлични възможности да си тръгне дори с още по-убедителна победа. Кризата в Берое пък продължава, след като „заралии“ нямат успех в последните си шест двубоя.

В класирането Арда остава четвърти с актив от 48 точки, с десет повече от ЦСКА 1948, който обаче е с два мача по-малко. Берое е шести с 37. В следващия кръг възпитаниците на Николай Киров приемат именно „червените“, докато „заралии“ гостуват на Локомотив (Пловдив).