БГ Футбол

Арда задълбочи кризата в Берое и си осигури място в топ 6

Отборът на Арда (Кърджали) изпрати най-успешната седмица в клубната си история. След като преди няколко дни играчите на Николай Киров се класираха за първи път за финала в турнира за Купата на България, днес те победиха Берое с минималното 1:0 в мач от 24-тия кръг в Първа лига. С този успех Арда и математически се осигури мястото в челната шестица два кръга преди началото на плейофната фаза в първенството.

Единственото попадение в срещата реализира Тонислав Йорданов в 69-та минута, когато нападателя засече по перфектен начин центриране на Румен Руменов и не остави шансове на вратаря на Берое Генади Ганев. Играч на мача обаче беше вратарят на Арда Иван Караджов, който минута преди края на редовното време на срещата спаси дузпа изпълнена от Алиун Фал.

Така тимът от Кърджали прекъсна серията си от три мача без успех и се утвърди на четвъртотото място в класирането, като се откъсна на шест точки петия Берое. За „заралии“ пък това беше трето поражение в последните пет срещи.