БГ Футбол

Битката за оцеляване: Важен успех за Ботев (Враца), реми между Славия и Монтана

Ботев (Враца) постигна изключително важна победа на старта на плейофната фаза на Първа лига. Врачани надделяха с 2:0 над гостуващия Етър на стадион „Христо Ботев“ излязоха на първо място в групата на изпадащите.

И двата гола за успеха на домакините бяха вкарани през второто полувреме, но ключовият момент в мача дойде в 50-та минута, когато Ловре Кнежевич изблъска с две ръце Костадин Ничев без топка и реферът Волен Чинков изгони с директен червен картон хърватина. Останали с човек повече на терена, играчите на Ботев (Враца) се възползваха от численото си преимущество и откриха резултата чрез Дориан Бабунски в 78-та минута. Чавдар Ивайлов пък оформи крайният резултат в добавеното време на срещата.

По този начин Ботев взе жизненоважни три точки и излезе на първото място в групата на изпадащите. Етър пък заема предпоследната позиция.

Победата за врачани беше още по-сладка за тях след ремито, което се получи малко по-късно в столичния квартал „Овча купел“. Славия и Монтана не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 и така остават зад Ботев (Враца).

Автогол на капитана на домакините Андреа Христов даде аванс за гостите, но Георги Вълчев възстанови равенството в края на първото полувреме.

През втората част Монтана създаде повече положения от двата тима, но добрите изяви на Светослав Вуцов запазиха резултатът равен.

Така Славия не успя да изпревари Ботев (Враца) на първото място в групата на изпадащите – единственото, което със сигурност гарантира оставане в елита. „Белите“ имат 24 точки в актива си, с 1 по-малко от врачани. Трети в подреждането е Етър с 22 пункта, а последен е Монтана с 21.