БГ Футбол

Ботев (Пд) спря Черно море в Коматево и завърза интригата за седмото място

Ботев (Пловдив) и Черно море завършиха наравно 1:1 в мач от 30-ия кръг на Първа лига, игран на базата на „канарчетата“ в пловдивския квартал Коматево.

През първата част двата тима имаха поделено надмощие, като първия по-изгоден шанс се откри на сметката на Ботев, когато в 18-та минута „канарчетата“ разгърнаха хубава атака, завършила с изстрел в напречната греда на Филип Филипов.

Три минути преди края на първата част Черно море излезе напред в резултата. Илиан Илиев-Младши центрира от корнер, а най-добре позициониран в наказателното поле на Ботев бе капитанът на „моряците“ Стефан Станчев, който реализира във вратата на Янко Георгиев за 1:0.

„Канарчетата“ обаче не се предадоха и стигнаха до изравнителен гол в 69-ата минута. Тогава Па Конате преодоля Виктор Попов отляво и центрира на близката греда за Атанас Илиев, който засече по перфектен начин 1:1

Така Черно море отново изпусна точки в битката за седмото място. „Моряците“ продължават да заемат седмата позиция в подреждането, даващa право на участие в бараж за европейските клубни турнир, като варненци имат актив от 42 точки, но Левски и Царско село могат допълнително да стопят аванса им при успех в двубоя помежду си на „Георги Аспарухов“ по-късно тази вечер.

„Сините“ могат да се доближат на две точки от варненци, а „царете“ – на три, при победа в столицата. В следващия кръг Царско село приема Черно море, а Левски е домакин на Ботев (Пловдив), който остава на 10-та позиция, като куриозното е, че „канарчетата“ имат по-малко точки от 11-ия Славия и от 12-ия Ботев (Враца), които са замесени в битката за оцеляване.