БГ Футбол

Етър шокира Берое в Стара Загора и се отлепи от дъното

Отборът на Етър постигна много важна победа в битката си за оцеляване. „Болярите“ надиграха с 2:1 като гост Берое в Стара Загора в последния мач от 23-ия кръг на Първа Лига. В герой за Етър се превърна младият нападател Преслав Боруков, който вкара и двете попадения за успеха на своя тим.

Първо, Боруков откри резултата в 30-та минута, когато беше най-съобразителен в наказателното поле на Берое след центриране от ъглов удар. Отново той удвои аванса за гостите в 65-та минута след асистенция на Пламен Крачунов.

До края на срещата Берое успя да върне едно попадение чрез Алиун Фал, но това беше всичко, до което „заралии“ успяха да стигнат.

С победата си Етърза първи път от началото на сезона се отлепи от дъното и се изкачи на 11-ата позиция в класирането. Берое пък пропусна отличен шанс да се изравни с Арда на четвъртото място.