БГ Футбол

Левски и Царско село не се възползваха от грешката на Черно море

Отборите на Левски и Царско село завършиха наравно 1:1 в мач от 30-ия кръг на Първа лига, игран на ст. „Георги Аспарухов“ в столицата. Така двата тима не се възползваха от грешката на Черно море, който по-рано днес не успя да победи Ботев (Пловдив) като гост, и така 2 кръга преди края на плейофите „моряците“ заемат 7-та позиция в подреждането, даваща право на участие на бараж за европейските клубни турнири. Играчите на Илиан Илиев имат 42 точки, а с равенството си днес Левски и Царско село не успяха да съкратят драстично дистанцията. „Сините“ са 8-ми с 38 точки, докато „царете“ са 9-ти с 1 по-малко.

Срещата на „Герена“ започна с поделено надмощие, а първата интересна ситуация дойде в 24-та минута, когато Стефан Христов навлезе в наказателното поле на Левски, елиминира Патрик-Габриел Галчев и Мартин Райнов и стреля, но топката се отби от гредата.

Левски отговори в 34-ата минута. Галчев центрира от левия фланг в наказателното поле, където Билал Бари се измъкна от защитата на гостите и нанесе удар с  глава, но от няколко метра прати топката над вратата.

Късметът не беше на страната на „сините“ в 41-та минута, когато домакините също уцелиха греда след мощен изстрел на Андриан Краев от границата на наказателното поле.

Между 52-ата и 54-ата минута имаше по една ситуация в двете наказатлени полета, които обаче главният съдия подмина. Първо, Стефан Христов имаше претенции за дузпа заради игра с ръка на Живко Атанасов в наказателното му поле, но главният съдия отсъди само корнер. Две минути след това Здравко Димитров падна в наказателното поле на гостите след сблъсък с Попадийн, но арбитърът отново даде знак играта да продължи.

Така се стигна до 63-та минута, когато Царско село поведе в резултата. Андерсон Кордейро откри с прекрасен изстрел от далечно разстояние.

Радостта на „царете“ обаче продължи само 10 минути, защото в 73-та Борислав Цонев изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Пласид срещу Мартин Петков.

До края и двата тима потърсиха победата, но никой не стигна до нея и така Левски и Царско село поделиха точките, с което значително намалиха шансовете си да изпреварят Черно море на седмата позиция, даваща право на участие на бараж за европейските клубни турнири.