Световен футбол

Атлетико оцеля срещу Елче

Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна инфарктна победа срещу Елче в мач от 34-ия кръг на испанската Ла Лига. Успехът за „дюшекчиите“ обаче беше много изстрадан, защото в последните секунди на срещата Фидел Чавес от състава на домакините пропусна дузпа и така не успя да помогне на Реал (Мадрид) и Барселона в битката им с „лос колчонерос“ за титлата.

Иначе двубоят на „Мартинес Валеро“ започна с тотална доминация на тима на Атлетико, който поведе в резултата още в 17-та минута с гол на Луис Суарес, който обаче беше отменен заради засада след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

Все пак в 24-та неизбежното за Елче се случи, когато Караско се пребори за спорна топка, комбинира с Маркос Йоренте, който отправи удар, топката се отби в играч на домакините и влетя във вратата на Гасанига за 1:0.

До края на първата част гостите от Мадрид получиха и право да изпълнят дузпа за игра с ръка Дани Калво в наказателното поле на Елче, но системата ВАР още веднъж се намеси в полза на Елче, за да отмени първоначалното решение на арбитъра.

През второто полувреме Атлетико видимо намали оборотите и можеше да си изпати в края на мача, когато при центриране от фаул Маркос Йоренте игра с ръка и главният съдия този път бе безкомпромисен в решението си да посочи бялата точка. Зад топката застана Фидел Чавес, но ударът му се отби от дясната греда на Ян Облак и така играчите на Чоло Симеоне удържаха своя аванс, за да запишат ценна победа в битакта за титлата.

Успехът остави Атлетико на върха в Ла Лига, като „дюшекчиите“ отвориха аванс от 5 точки пред Реал (Мадрид) и Барселона, които делят втората позиция в подреждането. По-късно тази вечер „кралския“ клуб приема Осасуна, а утре Барселона гостува на Валенсия. Елче, от своя страна, остава 18-и с 30 точки, колкото има и Валядолид.