Световен футбол

Бетис е кошмарът за Реал

Шансовете на Реал (Мадрид) да ликува с титлата в Ла Лига намаляха значително. „Кралете“ записаха убийствено нулево равенство с Бетис, което ги остави на две точки от лидера Атлетико (Мадрид). В неделя съставът на Диего Симеоне гостува на Атлетик (Билбао).

Най-близо до гол за „белите“ беше Родриго, който уцели гредата, а за състава на Мануел Пелегрини най-добрата възможност се откри пред Гуидо Родригес, но Тибо Куртоа демонстрира класата си.

Бетис пък отново показа, че играе изключително комфортно на терена на Реал. За четвърти пореден път андалусийците успяха да си тръгнат непобедени от столицата. В предишната кампания отново не паднаха голове, а преди това Бетис на два пъти победи 13-кратния първенец на Европа – с 2:0 и 1:0.

Единствената позитивна новина за Реал е, че Еден Азар се завърна в игра. Белгийският плеймейкър се появи на терена в 77-ата минута в първия си шампионатен двубой от 13 март насам. Двубоят Реал – Бетис започна с минута мълчание, а домакините носеха черни ленти на ръцете си в памет на бащата на клубната легенда Емилио Бутрагеньо.

Така за играчите на Зинедин Зидан вече е много по-лесно да ликуват в Шампионска лига, отколкото в Ла Лига. Във вторник е първият дуел от полуфиналите в „лигата на богатите“ срещу Челси.

„Сините“ от Лондон надделяха с 1:0 като гост на Уест Хем и увеличиха аванса си пред „чуковете“ във Висшата лига на три точки. Челси е четвърти, докато Уест Хем е пети. Победата дойде след първия гол на Тимо Вернер, който бе купен през лятото на миналата година за 47 млн. паунда, от февруари насам. Домакините пък завършиха с 10 човека, тъй като Фабиан Балбуена бе изгонен 10 минути преди края.

„Срещу Реал ни предстои нещо специално – коментира Томас Тухел, мениджърът на Челси. – Съперникът ни е най-добрият в Шампионска лига в последните 10 години. Вернер трябва да продължи да бележи и да улавя точния момент. Постигнахме голяма и важна победа, защото на този стадион трудно се печели.“

Тухел стана едва вторият наставник в историята на Висшата лига, който не губи нито едно от първите си 10 визити в шампионата. Рекордът принадлежи на Клаудио Раниери, който през 2015 г. имаше серия от 11 гостувания без поражение.

С гол от дузпа на Исмайла Сар пък Уотфорд победи Милуол и си осигури промоция във Висшата лига. В елита през новата кампания ще играе и водачът в Чемпиъншип – Норич.