Световен футбол

Дортмунд разби Холщайн и се класира за финала за Купата на Германия

Борусия (Дортмунд) е вторият финалист в турнира за Купата на Германия. „Жълто-черните“ разгромиха втородивизионния Холщайн (Кил) с 5:0, като всички попадения паднаха още до почивката. Първите два гола бяха дело на Джовани Рейна, а след него се разписаха Марко Ройс, Торган Азар и Джуд Белингам. В спора за трофея отборът на Един Терзич ще срещне Лайпциг, който вчера елиминира след продължения Вердер (Бремен).

Радостта на Борусия беше помрачена от тежката контузия на Матеу Морей. Младият испанец огъна много лошо крака си в средата на второто полувреме, едва десетина минути след като замени Лукаш Пишчек.

Джовани Рейна откри резултата в 16-ата минута след пас на Джейдън Санчо. Аамериканецът ознаменува своя мач номер 60 за „жълто-черните“ с още едно попадение в 23-ата минута, но този път след асистенция на Рафаел Герейро.

Три минути по-късно Марко Ройс вкара за 3:0. Грешка в защитата на гостите беше в основата на гола на Азар в 32-ата минута за 4:0, а в 41-ата Белингам с помощта на рикошет окончателно уби интригата в мача с пети гол.

Така Борусия се класира за първия си финал в турнира от 2017 г., а в битка за трофея играчите на Дормунд ще срещнат РБ Лайпциг на 13 май в Берлин.