Световен футбол

Горчиво-сладък край за Порто

Порто се раздели по класен начин с Шампионска лига. „Драконите“ победиха Челси с 1:0 в реванша от четвъртфиналите, който подобно и на първия дуел, загубен с 0:2, се игра на „Рамон Санчес Писхуан“ в Севиля. Попадението падна чак в 93-ата минута – твърде късно за обрат, но пък бе наслада за окото. Влезлият като резерва иранец Мехди Тареми се разписа с изключително красива задна ножица и изпълнението със сигурност може да се нареди сред най-впечатляващите за сезона.

То обаче бе малка утеха за почитателите на Порто, който и в предишните си две участия в елиминациите бе спрян от английски отбор. През 2017/18 и 2018/19 на пътя на „драконите“ застана Ливърпул. Португалският тим обаче дочака успех над представител на Висшата лига в този турнир след 21 мача без победа срещу английски съперници (18 поражения и 3 равенства).

Двубоят не предложи атрактивна игра, като в него имаше едва три удара в очертанията на вратата, два от които чак в добавеното време.

Така Челси, който падна за първи път в Шампионска лига този сезон, е за осми път на полуфиналите в най-силната клубна надпревара. А за място на финала в Истанбул най-вероятно ще спори с Реал (Мадрид). В сряда „кралете“ гостуват на Ливърпул, като имат солиден аванс от 3:1 след първия сблъсък.