Световен футбол

Гордост и тъга след Сити – ПСЖ

Манчестър Сити победи ПСЖ и в реванша от полуфиналите в Шампионска лига (2:0) и се класира за своя първи финал в турнира с общ резултат 4:1. Ето какво казаха някои от главните действащи лица:

Пеп Гуардиола (мениджър на Манчестър Сити): Невероятно горд съм и първите ми мисли са с онези футболисти, които не играха. Всеки един от тях заслужаваше да е на терена и всеки допринесе за успеха, а сега е време да му се насладят. Трябва да спечелим титлата в Англия и за две-три седмици да се приготвим за финала. ПСЖ имаше наситена средна линия и имахме доста затруднения през първото полувреме да наложим висока преса, но това се промени след почивката. Възстановихме контрола над топката през втората част и бяхме много по-добри в начина ни на игра срещу отбор, който е победил Барселона и Байерн, а това означава много за нас. Хората смятат, че е лесно да стигнеш финал в Шампионска лига, но сега вече моите пет години в Манчестър Сити вече имат смисъл.

Маурисио Почетино (треньор на ПСЖ): Жалко е, че не сме на финал, след като победихме Барселона и Байерн. Но ПСЖ никога не се предава. За да стигнеш до финалния мач, е нужен и късмет, а на нас ни липсваше.

Риад Марез (автор на двата гола в мача): Да бележиш в големи мачове е това, за което мечтаеш като дете. Когато играеш полуфинал в Шампионска лига, трябва да си солиден. Всеки трябва да допринася и за играта в отбрана, а точно това направихме. Не допуснахме съперникът да създаде много положения и затова сме на финал.

Андер Ерера (ПСЖ): Опитахме всичко. Бяхме по-добрият отбор в продължение на 70 минути, владеехме топката и можем да си тръгнем с вдигнати глави. Тъжни сме, но знаем, че не е лесно да бъдеш финалист в една година, а на следващата да бъдеш сред четирите най-силни състава.

Марко Верати (ПСЖ): Разочаровани сме, но смятам, че до изгонването на Ди Мария, бяхме в играта. Срещу такъв съперник е трудно да контролираш всички детайли.