Световен футбол

Гранада шокира Барса на „Камп Ноу“

Отборът на Барселона допусна сензационна загуба у дома от тима на Гранада и пропусна шанса да поведе еднолично в класирането на Ла Лига. В отложен мач от 33-ия кръг на испанския шампионат, андалусийци направиха пълен обрат и се наложиха с 2:1 на „Камп Ноу”, като по този начин нанесоха едва второ поражение на каталунците от началото на 2021 г. в Примера.

Лионел Меси изведе домакините напред в резултата в 23-ата минута, но след попадения на Дарвин Мачис и Хорхе Молина, Гранада грабна трите точки. Любопитното е, че преди този мач Гранада беше четвъртият най-слаб гост в Ла Лига от началото на сезона с едва 3 успеха далеч от „Нуево лос Карменес“.

Барселона пък изпусна уникалния шанс да изпревари лидера Атлетико (Мадрид) и да излезе еднолично начело в класирането с една точка аванс пред „дюшекчиите“.  Вместо това обаче, каталунците остават на третата позиция с равен брой точки с втория Реал Мадрид – по 71. И трите тима обаче вече са изиграл равен брой мачове. Интригата за титлата е дори още по-завързана, защото четвъртият в подреждането Севиля има 70 пункта в актива си и е само на 3 точки от първата позиция.