Световен футбол

Късни бразилски голове оставиха Реал в битката за титлата

Реал (Мадрид) продължава да е само на 2 точки зад лидера в Ла Лига Атлетико (Мадрид) и след 34-ия кръг на испанското първенство. Звездите на Зинедин Зидан надделяха над Осасуна с 2:0, но нулевото равенство се запази цели 76 минути. Все пак централният бранител Едер Милитао засече с глава центриране на Иско от корнер.

Интересното е, че въпреки дефанзивните си функции защитникът отправи 4 удара към вратата на съперника и 3 от тях бяха в очертанията на вратата. Малко след това друг бразилец окончателно уби интригата в двубоя. Каземиро се възползва от пас на Карим Бензема и фиксира крайния резултат.

В двубоя „кралете“ организираха истинска канонада пред вратата на съперника и отправиха цели 22 удара срещу едва 3 за Осасуна. За първи път от три месеца Еден Азар излезе като титуляр за Реал в среща от шампионата и дори можеше да се разпише.

Рафаел Варан изплаши всички, след като напусна с контузия. Но по-късно стана ясно, че ще бъде на линия за решителния реванш с Челси от полуфиналите в Шампионска лига на 5 май. Първият дуел в испанската столица завърши 1:1, но мадридският колос изобщо не се е предал и ще търси класиране на пети финал в последните 8 години в най-силната клубна надпревара. За да бъдат свежи за сблъсъка на „Стамфорд Бридж“, на пейката останаха двама от лидерите – Лука Модрич и Тони Кроос.

„Постигнахме добра победа – коментира Зидан. – Празнуването ми в края на двубоя беше за моите играчи. През първото полувреме имахме пет положения за гол, но не вкарахме и това бе разочароващо. На почивката казах на отбора, че попадението ще дойде, ако останем търпеливи.“

До края на сезона в Ла Лига Реал ще изиграе четири двубоя – срещу Севиля (домакин), Гранада (гост), Атлетик (Билбао) (гост) и Виляреал (домакин). От голямо значение за изхода на битката за шампионската титла ще бъде дербито на „Камп Ноу“ на 8 май между Барселона и Атлетико, което противопоставя третия и първия във временното класиране.