Световен футбол

Куриоз в Англия: Ливърпул може да направи Сити шампион

Отборът на Манчестър сити е на крачка от спечелването на титлта във Висшата лига. „Гражданите“ победиха с 2:0 Кристъл Палас като гост в двубой от 34-ия кръг на шампионата и така четири кръга преди края на първенството имат аванс от 13 точки пред втория Манчестър Юнайтед. Това означава, че ако утре „червените дяволи“ загубят от Ливърпул, то Сити ще бъде коронясан като новият шампион на Англия. Ситуацията обаче е много куриозна, защото практически все още актуланият шампион Ливърпул може да връчи титлата в ръцете на „гражданите“.

Първото полувреме на мача мецду Кристъл Палас и Мачестър Сити не предложи много интересни ситуации, но през втората част играчите на Пеп Гуардиола взеха своето с два безответни гола. Серхио Агуеро откри резултата в 57-та минута, а само 120 секунди по-късно Феран Торес удвои. Освен това веднъж играчите на Сити удариха и греда след удар на Стърлинг.

Така възпитанците на Пеп Гуардиола записаха 19-та поредна победа като гост от началото на сезона и са на един успех от титлата във Висшата лига. Те може да станат шампиони още утре, ако Ливърпул победи Манчестър Юнайтед. Кристъл Палас пък остава на 13-ата позиция с актив от 38 точки.