Световен футбол

Меле и петима изгонени във френско дерби (ВИДЕО)

Сблъсъкът между Монако и Лион бе сред най-чаканите през изминалия уикенд и оправда очакванията за високия си заряд. След пет поредни успеха в Лига 1 „монегаските“ паднаха с 2:3, а в края напрежението ескалира и реферът показа четири червени картона след масово меле в 96-ата минута. Санкционирани бяха влезлите като резерви за домакините Жьобелс и Пелегри от домакините, както и Марсело и Де Шилио от „хлапетата“.

Иначе Монако поведе още през първото полувреме чрез Кевин Фоланд, a малко след почивката след страхотен рейд Мемфис Депай изравни. В 70-ата минута „хлапетата“ останаха с 10 човека на терена, след като бе изгонен Максанс Какере, но въпреки това направиха обрат след гол на Марсело.

Драмата в дербито продължи и в 86-ата минута Висам Бен Йедер от дузпа вкара своя гол №100 във френското първенство. Три минути по-късно точка на спора сложи тийнейджърът Райън Шерки за успеха с 3:2.

След този резултат реално Монако загуби правото да мечтае за титлата, защото изостава с 5 точки от върха три кръга преди края. За „монегаските“ остава да задържат третата позиция в класирането, тъй като водят само с един пункт пред Лион. Битката за короната е между Лил и Пари Сен Жермен, като шампионите изостават с една точка.