Световен футбол

Меси с 23 гола в 23 мача през годината

Лео Меси е във великолепна форма и няма спирка. След като в събота се разписа два пъти във финала за купата на краля срещу Атлетик (Билбао) (4:0) и вдигна първи трофей като капитан на Барселона, аржентинският маестро наказа два пъти и Хетафе при 5:2 в Ла Лига. Този успех остави каталунците в битката за испанската титла.

Още в 8-ата минута шесткратният кавалер на „Златната топка“ осигури аванс на домакините след асистенция на Серхио Бускетс, но малко след това Клемен Ленгле вкара в собствената си врата и равенството бе възстановено. Още преди почивката обаче нещата си дойдоха на мястото след комичен автогол на Софиан Чакла и второ попадение на Меси, негово 25-о в Ла Лига в тази кампания. Лео е под пара от началото на 2021 г., като има 23 гола в 23 двубоя във всички турнири.

Гостите намалиха в 69-ата минута чрез Енес Юнал от дузпа, отсъдена от ВАР след нарушение на Роналд Араухо. В края 22-годишният уругвайки бранител се реваншира с гол след корнер, изпълнен от Меси. В продължението пък Антоан Гризман от дузпа фиксира крайния резултат.

Срещу Хетафе Меси записа своя мач №500 с Жерар Пике в Барса. За клубния си тим Лео е играл повече пъти единствено с Бускетс – 560.

След този мач Барса е на трето място в подреждането на испанския шампионат, на 2 точки от Реал (Мадрид) и на 5 от Атлетико (Мадрид), но и с мач по-малко.

Междувременно водачът в класирането надделя над борещия се за оцеляване Уеска с голове на Анхел Кореа и Яник Караско. И за двете попадения подаде майсторът на асистенциите Маркос Йоренте. 24 часа по-рано пък Реал (Мадрид) се наложи над Кадис с 3:0, като Карим Бензема бе точен два пъти.