Световен футбол

От лагера на Реал признаха: Челси беше по-добър

Челси отстрани Реал (Мадрид) с общ резултат 3:1 и ще спори за трофея в Шампионска лига срещу Манчестър Сити на финала на 29 май. Ето какви бяха първите реакции в двата лагера…

Томас Тухел (мениджър на Челси): Футболистите си заслужиха победата. Беше трудно, защото Реал повече владееше топката, но бяхме опасни на контраатаки. Второто полувреме беше по-добро, можеше да вкараме втори гол и по-рано. Това е фантастично постижение и отборът заслужава големи аплодисменти. Реал винаги е опасен, защото може да направи гол от никаква ситуация. Изключително съм щастлив и благодарен, че имам възможността да изживея живота си във футбола и тази страст да бъде моя професия. Много съм радостен, че го правя на това ниво и отново стигнах до финала. Финалът с Манчестър Сити? Питайте ме четири дни преди мача, сега е твърде рано. Може да има контузени футболисти или такива извън форма. Трябва да изчакаме и да се надяваме, че ще пристигнем в Истанбул с пълен състав.

Зинедин Зидан (треньор на Реал): Борихме се и се опитахме, но Челси заслужи победата и продължаването напред. Горд съм с моите момчета – останахме само на един мач от финала. Челси изигра страхотен двубой и трябва да им кажем „браво“. Трябваше да се представим по-добре в атакуващ план. Нямахме чисти положения. Сега трябва да се възстановим и да мислим за Ла Лига. Когато загубиш на полуфиналите, няма как да си щастлив, нормално е. Моментът е труден, но утре пак ще бъде на тренировъчното игрище.

Каземиро (халф на Реал): В първите 25 минути играхме по-добре, имахме и две положения пред Карим Бензема. Но нямам обяснение какво се случи след това. Челси беше по-добър и имаше повече положения, няма оправдания за това. Сега трябва да мислим за Ла Лига, предстои ни труден мач срещу Севиля, където съжалението няма да ни е от полза. Тъжни сме, защото беше голям мач, но съперникът бе по-добър.

Тимо Вернер (автор на първия гол): В последните 10 минути крещях доста, направо останах без глас. Когато Тухел дойде, бяхме десети в класирането, а сега сме в топ 4 и можем да спечелим Шампионска лига и ФА Къп. Отборът ни е невероятен. Начинът, по който контролирахме ритъма срещу тим с играчи от световна класа… Ние сме млади, но не и глупави, за да допускаме лесни грешки. Трябваше да чакам цяла вечност топката да падне, сякаш отне часове и се получи лесен гол. Не е лесно да играеш срещу Реал, но ние го направихме много добре.

Сесар Аспиликуета (капитан на Челси): Имахме тежък опонент, но отборът ни се представи добре и отбелязахме два гола. Не можем да забравим и спасяванията на Едуард Менди през първата част. Второто полувреме определено беше по-добро, като имахме положения за още няколко попадения. В този сезон на Шампионска лига играхме с два испански отбора, но най-важното е, че сме на финал. Остава още една стъпка и разбира се, ще се опитаме да победим. Имаме фантастичен състав, всеки се раздава в тренировките, всеки се бори и помага на другия. Играли сме много пъти с Манчестър Сити, но сега ще бъде различно, защото това е финал в Шампионска лига. Вярваме в себе си, знаем, че трябва да работим здраво, но сме готови.

Мейсън Маунт (автор на втория гол в мача): Нямам думи, страхотно представяне! Беше изключително тежък двубой. Реал даде всичко от себе си, но ние работихме здраво. Все още обаче не сме спечелили нищо. Да се надяваме, че ще ликуваме и в двата финала – в Шампионска лига и за ФА Къп.