Световен футбол

ПСЖ е само на точка от върха след 15-минутно шоу срещу Сент Етиен

Френският шампион Пари Сен Жермен успя да изтръгне изключително ценен успех при домакинството си на Сент Етиен в мач от 33-ия кръг на френската Лига 1. Парижани надделяха с 3:2 на „Парк де Пренс“, като и петте попадение в срещата паднаха в последните 15 минути на двубоя.

След като двата тима предложиха скучно първо полувреме, в което положения и пред двете врати липсваха, втората част на мача се превърна в истинско голово шоу.

В 77-ата минута Сент Етиен успя да поведе в резултата, когато се разписа Денис Буанга, засичайки центриране отляво на Мигел Трауко.

Само две минути по-късно обаче ПСЖ изравни. Андер Ерера изведе по отличен начин Килиан Мбапе, който с плътен изстрел преодоля Етиен Грийн за 1:1.

В 87-ата минута парижани стигнаха до пълния обрат, след като отново Мбапе бе точен, този път от дузпа, която сам си спечели.

Гостите от Сент Етиен обаче не се предадоха и стигнаха до второ попадение във вратата на ПСЖ. Във втората минута от добавеното време Буанга проби отляво, стигна до наказателното поле и шутира, Серхио Рико спаси, но Ромейн Амома чакаше за добавка на далечната греда и изравни за 2:2.

Въпреки шока, играчите на Маурисио Почетино намериха начин да измъкнат победата в последните секунди на срещата, когато Мауро Икарди засече центриране на Анхел ди Мария.

Така Пари Сен Жермен взе важен успех и се възползва от грешната стъпка на Лил, който в петък не успя да победи Монпелие като домакин. Парижани вече са само на точка зад лидера. Сент Етиен остава на 13-а позиция с 39 точки.