Световен футбол

Реал (Мадрид) укроти Ливърпул и продължава похода си в Шампионската лига

13-кратният носител на трофея в Шампионската лига Реал (Мадрид) продължава напред към полуфиналите в тазгодишното издание на надпреварата. „Кралският“ клуб удържа Ливърпул в реванша и срещата на „Анфийлд“ завърши без отбелязани голове. Така след победата си с 3:1 в първия мач в Мадрид, „лос бланкос“ елиминираха английския шампион и се класираха за полуфинал, където ги очаква сблъсък с английския Челси.

Ливърпул започна силно двубоя и още в 3-та минута домакините можеха да открият резултата, но удар на Салах от добра позиция беше спасен от Тибо Куртоа. В 11-ата минута стражът на „кралския“ клуб, който изигра своя мач №50 в Шампионската лига, за втори път се намеси решаващо, след като извади с вещина тежък изстрел на Милнър от дистанция.

Още при първата си опасна атака обаче Реал (Мадрид) имаше страхотен шанс да открие резултата. Карим Бензема получи, напредна на скорост и стреля, но след рикушет в тялото на Кабак топката срещна гредата. Така за 12-и път през сезона френският стрелец нацелва греда – повече от всеки друг футболист в топ 5 първенствата на Европа.

Последваха нови силни минути за Ливърпул, но пропуски направиха Мохамед Салах и Вайналдум. Така почивката дойде при резултат 0:0.

Втората част започна така, както се развиваше и първото полувреме – с доминация на Ливърпул. Куртоа трябваше да прави поредно блестящо спасяване в 47-та минута, когато Роберто Фирмино се озова на изгодна позиция и натисна спусъка от близка дистанция, но белгийският страж на Реал отново се оказа непробиваем.

Натиска на Ливърпул продължи, но играчите на Зинедин Зидан се защитаваха уверено и не допуснаха повече пропуски в отбрана, от които „мърсисайдци“ да се възползват.

Така с общ резултат 3:1 Реал (Мадрид) се класира на полуфиналите в турнира, където ще срещне английския Челси.