Световен футбол

Севиля диша във врата на лидерите след успех в Сан Себастиян

Севиля победи Реал Сосиедад с 2:1 като гост в мач от изтегления 33-ти кръг в Ла Лига. Така андалусийци се доближиха само на 3 точки до лидера Атлетико (Мадрид) преди мача на „дюшекчиите“ срещу последния в подреждането Ейбар.

Срещата на „Реале Арена“ започна отлично за домакините от Сан Себастиян, които откриха резултата още в петата минута, когато бившият играч на Севиля Карлос Фернандес бе точен с дебютния си гол за „чури-урдин“.

Гостите от „Рамон Санчес-Писхуан“ обаче отговориха бързо. Лукас Окампос нацели гредата в 11-та минута, но след това андалусийци стигнаха до пълен обрат само в рамките на 2 минути между 22-ра и 24-та. Първо Фернандо изравни, а 120 секунди по-късно Юсеф Ен-Несири порази за втори път вратата на Алекс Ремиро. До края на полувремето мароканският нападател още веднъж нацели гредата на вратата на Сосиедад с красив удар с глава.

Втората част не предложи толкова емоции на зрителите и Севиля просто се задоволи с това да брани аванса си.

Така андалусийци взеха трите точки и запазват четвъртата си позиция, но вече имат цели 17 точки аванс пред петия Реал Сосиедад. Играчите на Лопетеги се доближиха на точка зад третия Барселона и на 3 от лидера Атлетико (Мадрид) преди срещите на двата тима от този 33-и кръг.