НовиниСветовен футбол

Германия включи на седма скорост, Нойер влезе в историята

В последната си проверка преди старта на Евро 2020 Германия сътвори голова фиеста – 7:1 срещу Латвия в Дюселдорф. Това е най-резултатната победа на Бундестима от две години насам, когато унижи Естония с 8:0 в европейска квалификация.

Световният шампион от Мондиал 2014 Томас Мюлер вкара първия си гол за представителния тим след повече от двегодишна суша в 27-ата минута. Именно той направи преднината на състава на Йоахим Льов класическа, като преди него се разписаха Робин Гозенс и Илкай Гюндоган. След това Робертс Озолс вкара в собствената си врата, а след почивката Германия не намали оборотите и последваха попадения на Серж Гнабри, Тимо Вернер и Лерой Сане. Почетното попадение за Латвия отбеляза 22-годишният Алексейс Савелиевс.

Капитанът Мануел Нойер пък стана първият вратар със 100 мача за Германия. Селекционерът Льов, който ще напусне поста след края на шампионата на Стария континент, направи четири промени в състава, с който направи 1:1 срещу Дания миналата сряда.

Германия стартира Евро 2020 с мач срещу планетарния първенец Франция на 15 юни. В групата са още актуалния шампион на Европа Португалия и Унгария.