БГ ФутболНовиниФутбол

Гол на Чочев класира ЦСКА 1948 в първата щестица

ЦСКА 1948 победи Локомотив Пловдив с 1:0 в двубой от 26-ия последен кръг от редовния сезон на Първа лига. По този начин столичани се завърнаха в топ 6 и ще играят с най-добрите тимове у нас на плейофите.

През първото полувреме двата отбора си размениха по един удар. Частта бе белязана от гол на Ивайло Чочев, който беше отменен заради засада. Бившият играч на Палермо все пак успя да се разпише десет минути след подновяването на играта и това се оказа единственото попадение в срещата.

Пловдивчани можеха и да избегнат загубата, но Димитър Илиев изпусна дузпа в 76-ата минута.

Поражението намали преднината на Локомотив пред ЦСКА на само две точки в битката за среброто и всичко ще се реши в петте кръга от плейофите на първата шестица, където още ще играят Лудогорец, Арда, ЦСКА 1948 и Берое.