НовиниСветовен футболФутбол

Гол на Суарес спаси Атлетико, „дюшекчиите“ докосват титлата

Атлетико (Мадрид) е само на победа от титлата в испанския футболен елит и тя трябва дойде срещу почти изпадналия вече отбор на Валядолид в последния кръг. След невероятна драма „дюшекчиите“ на Диего Сиемоне показа характер и направиха късен обрат при домакинството си на Осасуна  – 2:1.

В същото време Реал (Мадрид) победи Атлетик (Билбао) като гост с 1:0 и остава в битката за трофея, като е на две точки от историческия си градски съперник. Ще се надява на грешка на „атлети“ в последния кръг и на свой ред на победа срещу Виляреал.

Атлетико оцеля срещу Осасуна, след като два негови гола бяха отменени в хода на второто полувреме заради засади – първо на Стефан Савич и след това на Яни Караско.

В 75-ата минута Осасуна стигна до попадение чрез удар с глава на Анте Будимир. Топката бе спасена от Ян Облак, но стотни след като премина с целия си обем голлинията.

Атлетико обаче никога не се предава под ръководството на Симеоне. В 82-ата минута Ренан Лоди беше изведен от Жоао Феликс и със силен изстрел изравни за 1:1. Домакините се втурнаха в атака и кой друг ако не Луис Суарес им донесе победата в 88-ата минута. Уругваецът получи от Яни Караско и от близка дистанция вкара важния гол за 2:1.