НовиниТенис

Григор Димитров отпадна още на старта в Мадрид

Григор Димитров приключи участието си на Мастърса в Мадрид още след първия си мач в испанската столица. Българинът претърпя поражение от намиращия се на 54-то място в световната ранглиста Лойд Харис с 2:1 сета (3:6, 6:3, 6:7 (5)).

Битката на централния корт „Маноло Сантана“ продължи 2 часа и 31 минути. Първият сет бе решен от един пробив, който бе дело на южноафриканеца. В началото на втората част Харис осъществи ранен брейк за 2-1. Григор успя да се мобилизира и спечели следващите четири гейма и изравни резултата. Светоният номер 17 изглеждаше много близо до постигането на невероятен обрат, тъй като успя да докара нещата до тайбрек в третия сет, след като изоставаше с 2:5 гейма в него, но по-нискоранкираният тенисист намери сили да измъкне срещата.

Така Димитров записа втора поредна загуба на клей след тази от Рафаел Надал в Монте Карло.