НовиниТенис

Григор Димитров преодоля Шарди и си осигури сблъсък с Надал в Монте Карло

Григор Димитров постигна втора победа на Мастърса в ‘Монте Карло’, като по този начин се класира за третия кръг на надпреварата. В мач от втори кръг световният №17 се справи със 7-6(3), 6-4 срещу Жереми Шарди след час и 42 минути на корта.

Без да е необходимо да играе най-добрия си тенис българинът бе по-солидният на корта и закономерно стигна до успеха, реализирайки общо три пробива от пет възможности в мача. Григор използва отлично проблемите на втори сервис на съперника, на който 59% от разиграванията отидоха на сметката на първата ни ракета.

Първата ни ракета стартира отлично срещата и поведе с 3:0 гейма. Французинът успя да върне пробива при 5:4 и вкара първия сет в тайбрек. В него двамата си размениха по един минипробив, след което стигна до три сетбола при 6-3. Още първият бе реализиран след мощен ретур на втори сервис.

Във втората част Григор реализира брейк в петия гейм, благодарение на който си осигури място на осминафиналите в надпреварата.

Там негов съперник ще бъде Рафаел Надал, който във втория кръг се справи безпроблемно със съпротивата на Федерико Делбонис. Това ще бъде среща №15 помежду им, като до момента Димитров има само една победа – на четвъртфиналите в Пекин през 2016 г. Двубоят е трети в програмата на централния корт в четвъртък и се очаква да започне около 16:00 ч. българско време.