НовиниСветовен футболФутбол

Испания не успя да победи Гърция

Отборът на Испания не успя да започне с победа квалификациите за Мондиала в Катар. Възпитаниците на селекционера Луис Енрике завършиха наравно 1-1 при домакинството си на Гърция.

В 33-та минута “Ла роха“ поведе в резултата. Коке подаде към Алваро Мората, който овладя топката на гърди, след което стреля безкомпромисно и даде аванс на тима си. В началото второто полувреме Гърция получи правото да изпълни дузпа. Тя бе реализирана от капитана на гостите Бакасетас.

До края на мача Испания не успя да стигне до втори гол и така двата тима завършиха наравно.

В друга от по-интересните срещи изиграли се снощи, Германия постигна убедителен успех с 3:0 над Исландия. Леон Горецка и Кай Хаверц вкараха ранни голове за домакините, с които до голяма степен предрешиха изхода от мача. Крайният резултат бе оформен от Илкай Гюндоган, който бе точен в 56-та минута.