НовиниСветовен футболФутбол

Ювентус не успя да пречупи Фиорентина

Ювентус стигна само до точка при гостуването си на Фиорентина на „Артемио Франки“ в мач от 33-тия кръг на Серия А. Двата отбора завършиха наравно 1:1.

В 27-ата минута Рабио игра с ръка в наказателното поле на “бианконерите“, а ситуацията беше разгледана и с ВАР, за да се стигне до дузпа в полза на „виолетовите“. Зад топката застана Душан Влахович, който откри резултата.

В началото на втората част Ювентус възстанови равенството. Хуан Куадрадо комбинира с Алваро Мората. Испанският нападател, който тъкмо се бе появил на терена с отличен удар матира вратаря на домакините.

С това реми Ювентус събра 66 точки и се изравни с втория в класирането Милан преди мача на „росонерите“ с шестия Лацио. Фиорентина е 14-и с 34 спечелени пункта.