НовиниТенис

Кербер отпадна в първия кръг в Дубай

Бившата номер 1 в света Анжелик Кербер отпадна в първия кръг на тенис турнира в Дубай.Двукратната полуфиналистка в надпреварата през 2017 и 2018 година, загуби от Каролин Гарсия с 1:2 сета (6:3, 2:6, 4:6). Превъзходството на французойката бе най-сериозно по отношение на спечелените на първи сервис точки (33 срещу 24). И двете опонентки имаха по осем възможности за пробив, като Гарсия оползотвори една повече.

Мачът започна отлично за Кербер, която на два пъти осъществи пробив и поведе с 3-0. Гарсия на свой ред също също спечели три поредни гейма и израни резултата. Германката обаче не ѝ позволи да стигне до обрат и отново взе сервиза на световната номер 47 и спечели първата част след 6 на 3 гейма.

Във втория сет Гарсия осъществи два брейка и вкара срещата в трета решителна част. В нея французойката навакса пасив от 0:3 и стигна до победата след серия от 5 поредни гейма.

В следващия кръг на надпреварата Гарсия ще се изправи срещу Мартина Тревизан.